Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


public:uvod

Akce a Fotky

Cikháj 2016

Křemík

Křemík Na rekreačním středisku Masarykovy Univerzity, Cikháj jsme se ve dnech 12. 9. 2016 - 15. 9. 2016 opět po roce sešli na 22. ročníku tradičního fyzikálního soustředění.

Tradiční týden plný fyzikálních přednášek experimentů i zážitkových aktivit pořádá pro studenty SŠ Oddělení obecné fyziky a didaktiky ÚFE PřF MU v Brně. Tentokrát byl ústředním tématem křemík a všechno možné kolem něj.

Račte vstoupit
Cikháj 2015

Fyzika a světlo

Světlo - všude kolem nás S 21. ročníkem tradičního fyzikálního soustředění jsme se v termínu 14. 9. 2015 - 17. 9. 2015 vrátili zpět na Cikháj. Tradiční týden plný fyzikálních přednášek experimentů i zážitkových aktivit pořádá pro studenty SŠ Oddělení obecné fyziky a didaktiky ÚFE PřF MU v Brně. Po vodním ročníku ve Vlachovicích jsme si letos posvítili na světlo - od nás, od vás, z vesmíru, jak je libo.

Račte vstoupit
Cikháj 2014 / Vlachovice

Voda a fyzika

Krásná fyzika - barvy vodních bublin Jubilejní 20. ročník soustředění na Cikháji, proběhl v termínu 8. 9. 2014 - 12. 9. 2014 netradičně ve Vlachovicích v komfortním azylu penzionu Pegas. Tradiční týden plný fyzikálních přednášek experimentů i zážitkových aktivit pořádá pro studenty SŠ Oddělení obecné fyziky a didaktiky ÚFE PřF MU v Brně. Letos se vše točilo okolo vody. Index lomu, déšť, voda v kosmu a mnoho dalšího…

Račte vstoupit
Cikháj 2013

Mili, Mikro, Nano,…

Mili, Mikro, Nano... Letos již 19. tradiční soustředění zájemců o fyziku na Cikháji pořádané Oddělením obecné fyzika a didaktiky ÚFE PřF MU v Brně proběhlo opět tradičně v Ciháji. Tudíž jsme se po loňském přesunu do Šubířova opět vrátili mezi Žákovou horu a Tisůvku.

Račte vstoupit
Cikháj / Šubířov 2012

Cikháj/Šubířov 2012

Sto let od zkázy Titaniku bylo tématem letošního soustředění na Cikháji, které proběhlo od pondělí 10. 9. do pátku 14. 9. 2012 netradičně v Šubířově. Krom přednášek a experimentů objasňujících pozadí největší námořní katastrofy 20. století jsme zažili vodní bitvu, ztroskotání nebo sestoupení do podsvětí…

Akce byla financována projektem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy IPN Podpora technických a přírodovědných oborů, více o všech, díky nimž akce proběhla najdete v sekci Poděkování.

Račte vstoupit

ÚLeT 2012

ÚLeT 2012

Od 31.7. do 5.8.2012 se konal první ročník dětského letního tábora na Úpické hvězdárně v krásném krkonošském prostředí. Tři desítky dětí zde objevovaly krásy a tajemství fyziky, experimentovaly, pozorovaly hvězdy, spolupracovaly, luštily, bojovaly a poznávaly sebe i ostatní.

Akce byla financována projektem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na Podporu technických a přírodovědných oborů a Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity, více o všech, díky nimž akce proběhla najdete v sekci Poděkování.

Račte vstoupit
Kaleidoskop života 2012

Kaleidoskop života 2012

Od pátku 22.6. do soboty 24.6.2012 proběhl v Jezírku u Soběšic zážitkový vzdělávací víkend Kaleidoskop života pro žáky 3. a 4. ročníků základních škol. Tématem bylo poznávání lidského těla a jeho funkcí.

Akce byla financována projektem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy IPN Podpora technických a přírodovědných oborů, více o všech, díky nimž akce proběhla najdete v sekci Poděkování.

Račte vstoupit

MaFyE 2012

MaFyE 2012

Od 10. do 15. dubna se pod hřebenem Orlických hor na úžasné chatě Alma konala MaFyE - Matematicko-fyzikální Expedice, jíž se zúčastnilo 16 studentek a 19 studentů z Moravy.
Račte vstoupit
N-Trophy 2012

N-Trophy 2012

V sobotu 25. února 2012 proběhlo finále mezioborové soutěže tříčlenných týmů středoškoláků N-Trophy. Letošní druhý ročník potrápil 12 týmů, jež postoupili z kvalifikace směsicí 4 náročných úloh z Biologie, Chemie, Fyziky a Logiky a prověřil i jejich bystrost v dvou kratších mezihrách.

Soutěž pořádalo Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) a konala se v Kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích.

Račte vstoupit

Cikháj 2011 - Fyzika a živá příroda

Cikháj 2011

Letošní čtyřdenní soustředění se konalo ve dnech 5. – 9. září 2011 pod názvem FYZIKA A ŽIVÁ PŘÍRODA. Přednášky, semináře, experimenty se zabývaly fyzikou živých organismů, lidského těla a fyzikálními zákony ovlivňujícími život vůbec.

Program soustředění byl jako vždy doplněn sportovně-herním programem, pozorováním hvězdné oblohy a dalšími aktivitami.
Račte vstoupit
BioTech 2011

BioTech 2011 Letní školu Systémové biologie a Bioinformatiky - BioTech letos pořádala jako experimentální akci Laboratoř systémové biologie (Sybila) Fakulty informatiky MU.

Pětidenní kurz pro druháky a třeťáky SŠ proběhl 28.8.-1.9.2011 na Strážné u Lelekovic poblíž Brna.

Dojelo 13 nadšených středoškoláků a co dělali a jak se měli můžete zjistit z Reportáže.

Račte vstoupit

MaFyE 2011 / Jaro

MaFyE 2011/Jaro Matematicko Fyzikální Expedice byla nejen o matematice a fyzice, ale také o genetice, kosmonautice, kryptografii, hrách, vědě, etice a o všech, kteří se tohoto týdenního soustředění v srdci Vysočiny zůčastnili.

Čas zbyl i na spoustu aktivit, soutěží, diskusí, simulací a poznávání ostatních i sebe.

Račte vstoupit
N-trophy 2011

N-Trophy 2011

Tříčlenné týmy studentů, které postoupily z kvalifikace, se v sobotu 26. února 2011 účastnily finále mezioborové středoškolské soutěže N-Trophy, jež se v Brně konala poprvé. Porota u finálových úloh hodnotila originalitu nápadů, kvalitu argumentace, navržení metod, dokumentaci experimentu i interpretaci a prezentaci jednotlivých týmů.

Soutěž pořádalo Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) a konala se v Kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích.

Račte vstoupit

Cikháj 2010 - Fyzika nad atmosférou

Cikháj 2010 Soustředění bylo v letošním roce čtyřdenní a konalo se ve dnech 13. – 17. září 2010 pod názvem Fyzika nad atmosférou aneb Konec raketoplánu, konec jedné epochy. Přednášky, semináře, experimenty se zabývaly fyzikou kosmických letů, raketových motorů, fyzikou vyšších vrstev atmosféry, vlivem pobytu v kosmickém prostoru na člověka, historií kosmonautiky i novými astronomickými objevy. Čas zbyl také na hry, diskuse, simulace, sport, výlety a závěrečný oheň.

Račte vstoupit
PAKOS 2010

PAKOS 2010 Paralelní Analýza KOmplexních Systémů tak pod tímto vznosným názvem se skýval dvou a půl denní výjezdní seminář laboratoří ParaDiSe a Sybila z FI MU s cílem, aby se jejich členové trochu více poznali navzájem po stránce akademické i lidské.

Račte vstoupit
Dobrá voda 2010

Dobrá voda 2010 Zážitkový kurz pro talentované studenty v Dobré vodě pod hlavičkou JCMM byl cílen na myšlení a komunikaci.

Račte vstoupitCikháj 2009 - Fyzika v atmosféře

Cikháj 2009

Soustředění bylo v letošním roce třídenní a konalo se ve dnech 8. - 11. září 2009 pod názvem Fyzika v atmosféře. Přednášky, semináře, experimenty i odpolední sportovně herní program se zabývaly meteorologií, optickými, elektrickými a dalšími fyzikálními jevy nejen v zemské atmosféře. Program soustředění byl jako vždy doplněn o večerní pozorování hvězdné oblohy.

Račte vstoupitKompas 2009

Kompas 2009 Kompas byl zážitkový kurz pořádaný pro talentované studenty pod hlavičkou JCMM s cílem osobního rozvoje, orientace v současném světe a posílení komunikačních dovedností.

Račte vstoupit

Prudká 2009 - Expedice

Prudká 2009 Letošní soustředění řešitelů FO a MO bylo výpravou do divočiny. Cílem ale nebyl únik z naší každodenní reality ale možnost podívat se na ni trochu jiným pohledem, trochu divošským…

Račte vstoupit

Ignition 2009

Tvorba vizuálních symbolů Víkendový kurz pro budoucí učitele Fyziky s cílem zažehnout v nich pláminek nadšení, který by poté mohli dál předávat svým budoucím žákům. Kliknutím na fotku se dostanete do fotogalerie od Matěje Formana. Kliknutím na šipku uvidíte sérii fotek od Pepy.

Račte vstoupit

Cikháj 2008

Podvečerní výroba a pouštění létajících lampiónů Soustředění bylo v letošním roce čtyřdenní ve dnech 8. - 12. září 2008 (pondělí odpoledne až pátek ráno) pod názvem Fyzika a Energetika. Přednášky, semináře, diskuze i odpolední sportovně herní program se zabývaly otázkou, co je to vlastně energie, jak ji co nejšetrněji využít a jak pomocí fyziky zhodnotit efektivitu jednotlivých způsobů získávání energie. Program soustředění byl doplněn o večerní pozorování hvězdné oblohy.

Více o akci

Račte vstoupit

Jedovnice 2008

Jedovnice 2008 Soustředění úspěšných řešitelů fyzikální a matematické olympiády bylo v tomto roce tématicky laděno na globální problémy dnešního svět, především otázky spolupráce a soupeření, klimatických změn a širšího mezinárodního kontextu.

Račte vstoupit

Cikháj 2007 - Fyzika v počítači

Cikháj 2007

Račte vstoupit


Prudká 2007

Prudká 2007 Příběhy spojené s mnoha nobelovými cenami a osobnostmi jsou natolik zajímavé, že jsme se jimi nechali inspirovat při tvorbě přednášek i her letošního soustředění. Pojďte se s námi podívat na slávu i temné stránky vědeckého bádání.

Račte vstoupit

Cikháj 2006 - Fyzika a lidské tělo

Cikháj 2006

Račte vstoupit
Jedovnice 2006

Jedovnice 2006

I letos proběhlo v termínu 12. - 16. června soustředění úspěšných řešitelů Fyzikální a Matematické olympiády Jihomoravského kraje. A protože nám počasí přálo, byl autokemp Olšovec na břehu stejnojmenného rybníka poblíž Jedovnic pěkným místem, kde si jej užít. Pro 7 děvčat a 27 kluků byl připraven celodenní program s přednáškami na zajímavá matematicko-fyzikálními témata, řešitelské semináře podporující práci v malých týmech a různé hry, ať už pro pobavení nebo se zaměřením na spolupráci a komunikaci ve skupině.

Račte vstoupit

Prudká 2005

Prudká 2005

Pět slunečných, relaxačních, deštivých, vysilujících, pohodových, vypjatých, poznávacích, nudných, ospalých a nedospalých, ulítlých a kdovíjakých dní je za námi…

Račte vstoupitJedovnice 2004

Jedovnice 2004

Tradiční soustředění nejlepších řešitelů FO a MO se uskutečnilo v Jedovnicích v termínu 14.-18. června 2004. Místem konání byl kemp Olšovec. Soustředění se zúčastnilo 27 studentů brněnských i mimobrněnských gymnázií.

Dopolední program byl tvořen dvěma přednáškovými bloky. Přednášky byly z poloviny z matematiky a z poloviny z fyziky. Přednášející jsou až na jednu výjimku studenti, doktorandi a kantoři Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Následuje přehled přednášek. Karikatury vytvořili sami účastníci při závěrečném hodnocení přednáškového programu a zřejmě odráží, jak jsme na ně zapůsobili…

Račte vstoupit

public/uvod.txt · Poslední úprava: 2017/10/01 23:59 autor: Sven Dražan

Nástroje pro stránku