Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


mafye:2012jaro:info

Podrobné informace

Témata soustředění

Věda, Svět a Já

Hlavním tématem tohoto soustředění budou příběhy vědy. Podíváme se na několik důležitých vědeckých objevů 20. století a na vědce, kteří za nimi stáli. Poodhalíme jací to byli lidé, jak žili a jak jejich objevy změnili život nás všech.

Rakety a lety do vesmíru, Genetika a modifikace organizmů, Šifry a utajování informací…

Budeme se také dívat na to, jak lidé reagují na nové objevy dnes. Nebudeme ale o věcech jen tak mluvit nebo jen poslouchat, pokusíme se je zažít na vlastní kůži a teprve potom se poučit ze svých zážitků a pocitů.

Bude dán také čas na zamyšlení se na svým životem veselými i vážnými způsoby tak, aby to vyhovovalo právě Vám.

Program

Na 6 dní společného pobytu máme připraven pestrý program od rána až do večera, rozhodně však nepůjde o výklad jako ve škole nebo o pouhou turistiku po okolní krásné krajině, připraveny jsou pro vás nejrůznější aktivity a hry. Můžete se těšit na popularizační přednášky, dílny, diskuse, simulační hry, strategické soutěže, závody, pohodové chvíle volna i výlety po okolí.

Program by měl být v pohodě zvládnutelný téměř každým, takže ať už ležíte od rána do večera v knížkách, nebo běháte maratony, věříme že se rozhodně nudit nebudete :-)

Jídlo a ubytování

Ubytováni budeme na chatě Alma v obci Říčky v Orlických horách.

Po celou dobu pobytu je zajištěno plné stravování (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) a pitný režim. Pokud máte speciální stravovací návyky, neměl by to pro naše kuchaře být problém.

Spí se na normálních postelích s povlečením. V okolí jsou krásné louky a kopce, třeba Anenský vrch s rozhlednou, linie hraničního opevnění a hluboké lesy.

Doprava

Protože účastníci budou z různých míst Královéhradeckého kraje a možná i z větší dálky, není jednoduché zařídit hromadnou dopravu, proto bude sraz v úterý v 11:00 na autobusovém nádraží v Hradci Králové, odkud už na středisko budeme pokračovat dohromady autobusem.

Rozchod po akci je v neděli v 16:30 tamtéž.

Více k dopravě zde

Finance

Soustředění je realizováno jako součást projektu NaturTech na podporu přírodovědných a technických oborů spolu s Vysokým učením technickým v Brně.

Díky tomu je pro účastníky zcela zadarmo.

Po zkušenostech z dřívějších uvedení, kdy se někteří účastníci odhlásili těsně před akcí a neumožnili tak účast jiným studentům jsme se však rozhodli, že budeme vybírat kauci 400 Kč, která bude vrácena všem, kteří na soustředění skutečně pojedou. Po odeslání přihlášky Vám dojdou podrobné informace včetně čísla konta, kam je třeba kauci poslat. Teprve po obdržení kauce bude vaše přihláška považována za závaznou.

Přihláška Letáček v PDF Bílá a Černá

Kontakty

Dotazy

Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na emailu mafye@centrum.cz.

Přihláška

Pokud vás akce zaujala a rádi byste jeli - zašlete nám Přihlášku.

Propagace

Pokud nám chcete pomoci s propagací, můžete někam vyvěsit informační letáčky, děkujeme.

Podpora

IPN Podpora technických a přírodovědných oborů Regionální koordinátor pro Královéhradecký kraj www.generaceY.cz; www.reformy-msmt.cz

Podporující instituce a programy
Generace Y
Vysoké učení technické v Brně
NaturTech
mafye/2012jaro/info.txt · Poslední úprava: 2012/04/07 00:11 autor: Jan Faltýnek

Nástroje pro stránku